Ok. 300 milionów lat temu istniał ogromny praocean, który zawierał niezwykle duże ilości życiodajnych minerałów. W wyniku procesów geologicznych dno tego basenu zostało odizolowane od warunków atmosferycznych. W miejscu tym powstała solanka mineralna – Bisholin. Złoża tej solanki zostały niedawno odkryte w regionie połtawskim na Ukrainie. Przypadkiem pracownicy wykonujący tam odwierty dotarli do złóż Bisholinu.
Bisholin jest unikalnym, naturalnym koncentratem mineralnym wydobywanym z dna praoceanu. Zawiera całe bogactwo makro- i mikroelementów. Przez miliony lat kompleks ten pozostawał w nienaruszonym stanie, bez wpływu jakichkolwiek zanieczyszczeń z powierzchni ziemi. Jest naturalnie ekologicznym produktem.
Bisholin zawiera optymalny kompleks minerałów, w idealnych dla nas proporcjach. Stwierdzono w nim ponad 30 pierwiastków. Najważniejsze składniki to siarczany i chlorki magnezu, potasu, wapnia oraz sodu. Ponadto bisholin wyróżnia się wysokim stężeniem jodu i bromu. Zawiera duże ilości składników biologicznie ważnych, jak cynk, mangan, żelazo, molibden, miedź, chrom.
Wnikliwe badania wykazały, że Bisholin posiada unikalne oraz wszechstronne właściwości lecznicze.
Lekarze na Wschodzie stosują go z powodzeniem w reumatologii, neurologii czy rehabilitacji pourazowej.
Bisholin jest wykorzystywany przez lekarzy w klinikach, szpitalach, sanatoriach oraz ośrodkach rehabilitacyjnych na całym świecie. Zauważono, że połączenie leczenia farmakologicznego z terapią bisholinem przynosi doskonałe efekty.
Bisholin jest preparatem całkowicie naturalnym, dokładnie takim, jakim stworzyła go natura, dlatego jest doskonale przyswajalny przez organizm człowieka.
Dzięki Bisholinowi możemy stworzyć w domu własne sanatorium. Możemy stosować terapie wykorzystywane przez najnowsze ośrodki rehabilitacyjne. Bisholinowe kąpiele, okłady, masaże odżywią i zregenerują skórę, poprawią jej jędrność, chronią przed przedwczesnym starzeniem. Bisholin dostarczy minerałów, wzmocni organizm oraz pomoże usunąć uciążliwe dolegliwości.
Bisholin jest produktem do stosowania zewnętrznego. Proces wnikania zawartych w nim składników odbywa się poprzez skórę i błony śluzowe. Warto dodać, iż kompleksy mineralne pozyskiwane w sztuczny sposób są przyswajalne przez organizm tylko w 50-60%, podczas gdy przyswajalność naturalnego Bisholinu wynosi blisko 100%.
Sposoby stosowania Bisholinu:
- kąpiele z dodatkiem Bisholinu
- kompresy
- okłady
- nacieranie
- masaże
Bisholin polecany jest do pielęgnacji skóry oraz wspomagająco przy leczeniu następujących schorzeń:
- aparatu ruchu – choroby reumatyczne, zmiany zwyrodnieniowe, zesztywniające zapalenie stawów, przykurcz stawów, ostroga piętowa
- chirurgicznych – rehabilitacja pourazowa, rozciągnięcie więzadeł
- obwodowego układu nerwowego – nerwobóle, zapalenie korzonków nerwowych, dyskopatia
- związanych ze skutkami napromieniowania różnego pochodzenia – od ekranu telewizora, komputera
- dróg oddechowych – zapalenie migdałków, gardła, krtani, oskrzeli
- tarczycy
- związanych z niedoborami mikroelementów (m.in. jodu, magnezu, cynku, chromu)
Skład:
Mineral Saline, Glycerin, Microcrystalline Cellulose, Abies Sibrica Oil, Water
Sposób użycia:
Bisholin jest preparatem do stosowania zewnętrznego.
Niewielką ilość żelu wmasowywać w skórę przez kilka minut do całkowitego wchłonięcia (3-5 min.). Zaleca się stosować kilka razy dziennie (2-3, w razie potrzeby można więcej).
W przypadku bólów reumatycznych:
Podgrzany Bisholin należy wetrzeć w chore miejsce i szczelnie owinąć (ręcznikiem, folią) na czas do 3 godzin. Najlepiej przeprowadzić 10 zabiegów, raz na dzień lub raz na 2 dni. W razie potrzeby kurację można przeprowadzić ponownie po 7 dniach przerwy. Wiele osób odczuwa dużą poprawę już po kilku pierwszych zabiegach. Potwierdzają to relacje osób, które już zastosowały Bisholin.