•    Alergie

  Bezbolesne testy alergiczne na ok. 500 alergenów oraz zabiegi odczulające.

  Testy są bezbolesne i bezinwazyjne (bez nakłuwania i nacinania, co jest bardzo ważne w przypadku dzieci), a wynik jest natychmiastowy.

  Zobacz

 •    Pasożyty

  Pasożyty, grzyby, bakterie (BORELIOZA) i wirusy – diagnostyka i terapia.

  Do polskich szpitali w ostatnich latach trafia od kilku do kilkunastu tysięcy pacjentów chorych na boreliozę, to 10 razy więcej aniżeli przed laty. Ryzyko zakażenia boreliozą związane jest ze stałym lub czasowym przebywaniem na terenach opanowanych prze zakażone kleszcze, komary lub meszki.

  Zobacz

 •    Zdrowe Stopy

  Elastyczne korektory stóp STEP FORWARD®

  płaskostopie, haluksy

  Zobacz

 •    Fizjoterapia

  Techniki terapeutyczne pomagające w usunięciu dolegliwości bólowych.

  Zobacz

 •    Suplementy diety

  Suplementy diety, zdrowa żywność i kosmetyki naturalne.

  Produkty naturalne przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze, wzmacniające odporność i regulujące funkcje układu immunologicznego, antyoksydanty, witaminy i minerały, preparaty ogólnie wzmacniające i regulujące funkcje organizmu, dietetyczne i regulujące pracę układu pokarmowego, poprawiające stan tkanki łącznej i kosmetyki naturalne, suplementy diety i kosmetyki firm: Dr Nona, Colway, Morinda, Forever.

  Zobacz

 •    Kolagen Morski

  Collagen+ – Jakość bez kompromisów

  Zobacz

Zdrowe Stopy

Wkładki Step Forward – zadbaj o swoje stopy

Odpowiednio dobrane wkładki do butów korygują ustawienie stóp i wady postawy, ale też minimalizują obciążenia i zmęczenie nóg. Ważne, aby dobrać właściwe – ortopedyczne wkładki firmy Step Forward usuwają nie tylko szereg dolegliwości, ale też ich skutki.

Coraz więcej osób korzysta z porad ortopedy – dokuczają nam zmęczone nogi, obolałe stopy i pięty, zapalenia ścięgna Achillesa, wykrzywione palce nóg, haluksy, odciski, ostrogi, ból bioder czy kolan. Na tej długiej liście znajdują się też schorzenia kręgosłupa jak rwa kulszowa czy ból karku, szyi, barków, pleców itd.

Dowiedz się więcej na stronie: http://www.stepforward.pl/leczenie

Tymczasem wszystkie te objawy mogą wynikać z nieprawidłowej postawy ciała. Źle dobrane obuwie, twarda powierzchnia, waga ciała oraz wiek to główne czynniki zakłócające pracę układów mięśniowego oraz kostnego. Pomocne okazują się wkładki ortopedyczne wysokiej jakości – m.in. produkowane przez amerykańską firmę Step Forward.

Pierwsze pozytywne efekty noszenia wkładek są zauważalne już po 6 miesiącach (zależnie od wieku człowieka i stopnia zaawansowania wady). Pamiętajmy jednak, że różne schorzenia mogą być spowodowane różnymi czynnikami oraz mogą być już na tyle rozwinięte, że konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Step Forward – krok do przodu w dziedzinie ortopedii

W Stanach Zjednoczonych wkładki ortopedyczne do butów firmy Step Forward produkowane i sprzedawane są od 1974 roku – zalecają je lekarze, ortopedzi, fizjoterapeuci, lekarze medycyny sportowej. Ich skuteczność potwierdzają zaś także sportowcy czy tancerze. Właściwie dobrane wkładki niwelują ból stóp, kolan, bioder czy różnych odcinków kręgosłupa, a także zmęczenie i poczucie dyskomfortu. Okazują się pomocne także w leczeniu niektórych schorzeń ortopedycznych. Bardzo często artroza stawu kolanowego lub biodrowego i jego wymiana to skutki nieprawidłowej postawy.

Dzięki produktom ortopedycznym Step Forward można uprawiać aktywny tryb życia, nie martwiąc się o prawidłową formę stóp. Nawet podczas biegu będą one wzmacniać mięśnie nóg i bilansować postawę naszego ciała. Będą też przydatne dla osób, które mają prawidłową formą stóp, ale często są w ruchu, wykonują ciężką pracę fizyczną lub pracują na stojąco.

Wybór odpowiedniej wkładki

Wkładki ortopedyczne podnoszą jakość życia, gdyż korygują wady postawy, ale też poprawiają pracę bioder, kolan i kręgosłupa, na które coraz częściej narzekamy. Aby jednak mogły pełnić swe zadania, trzeba dobrać odpowiednie dla siebie – warto wykonać badanie podoskopowe. Dzięki temu bez trudu można określić miejsca styku stopy z podłożem i jej kształt w obciążeniu.

Kształt wkładek ortopedycznych jest idealnie dopasowany do stóp, dlatego najpierw należy dopasować wkładki, a potem buty. Może to być normalne obuwie, jakie nosimy na co dzień. Co ważne, do różnych butów można przekładać jedną parę wkładek – producent daje na nie aż 10 lat gwarancji.

Pamiętajmy też, że do wkładek ortopedycznych trzeba się przyzwyczaić. Ponadto warto dbać o stopy także w inny sposób – stosować odpowiednie kremy, zrezygnować z butów za ciasnych lub na wysokim obcasie, nie doprowadzać do powstawania odcisków i innych zmian.

 

Wyłączny Dystrybutor w Polsce:
Jerzy Kruszyński Step Forward Polska

Warszawa – Ursynów,
ul.Jastrzębowskiego 22
http://www.stepforward.pl

Facebook